Prawdziwy Karawaning Strona Główna Prawdziwy Karawaning
forum miłośników i posiadaczy przyczep kempingowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie opony
Autor Wiadomość
Tracker 

Dołączył: 14 Cze 2016
Posty: 64
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-12-02, 11:32   Jakie opony

I kolejne pytanko; czy jest sens posiadać dwa komplety opon do samochodu z felgami lub bez czy zakupić uniwersalne całoroczne? Jaka opcja jest lepsza ?
 
 
Admin 
Administrator


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Paź 2015
Posty: 223
Skąd: Polska
Wysłany: 2016-12-02, 12:01   

Wiesz, ja już pomału zaczynam się zastanawiać czy jest sens zakupu opon zimowych na takie zimy jakie teraz panują. Czy też - nawet - opony całoroczne. Sądzę, że idzie bezpiecznie przejechać takie zimy jak są teraz na dobrej klasy letnich bez uszczerbku dla kogokolwiek. Kiedyś to były zimy. Jak zaczynałem swoja karierę kierowcy to zimy były: długie, mroźne, pełne śniegu, niemal po sam pas.
Teraz " zima " trwa dwa - trzy tygodnie max, mało śniegu - zaledwie po kostki a temperatury tylko lokalnie są minusowe.
Ostatecznie może się zdecyduje na zakup całorocznych z dobrymi parametrami na lato, okres wysokich temperatur. Zobaczymy.
 
 
Tracker 

Dołączył: 14 Cze 2016
Posty: 64
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-12-07, 14:10   

Ja właśnie jestem przed tą rozterką: dwa kpl opon czy jeden kpl całoroczny. W sumie nigdzie nikt nic mądrego nie napisał :( tzn w necie nic nie ma
 
 
Jarecki 


Dołączył: 18 Paź 2015
Posty: 109
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-12-08, 11:50   

Witajcie,

Póki co mam dwa komplety opon z felgami, i póki co jeszcze chce mi się bawić w ich wymianę dwa razy w roku. Jak się któryś skończy to przemyślę czy jest nadal sens się tak bawić. Wtedy zobaczymy co wy mi zaproponujecie w kwestii jednego kompletu całorocznego.
 
 
Admin 
Administrator


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Paź 2015
Posty: 223
Skąd: Polska
Wysłany: 2016-12-09, 09:45   

Jarecki napisał/a:
Witajcie,

Póki co mam dwa komplety opon z felgami, i póki co jeszcze chce mi się bawić w ich wymianę dwa razy w roku. Jak się któryś skończy to przemyślę czy jest nadal sens się tak bawić. Wtedy zobaczymy co wy mi zaproponujecie w kwestii jednego kompletu całorocznego.


Jak zwykle idziesz na łatwiznę ;-)
 
 
Jarecki 


Dołączył: 18 Paź 2015
Posty: 109
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-12-15, 08:14   

oj tam oj tam...

bardziej chodzi o dobre rady ;-)
 
 
Siwy 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Paź 2015
Posty: 109
Skąd: Piła
Wysłany: 2016-12-15, 10:45   

Mam dwa komplety opon i póki co tego się trzymam.
Jednak zmieniam wtedy, gdy sam uznam to za stosowne np. bardzo złe warunki drogowe, duża ilość śniegu, błota pośniegowego czy też duże spadki temperatur.
Jak pisał Admin w poście # 2 teraz zimy to " popierdułki " a nie zimy :-D - znam ludzi co jeżdżą cały rok na letnich i dają radę ....
 
 
Janusz 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Paź 2015
Posty: 46
Skąd: Konin
Wysłany: 2016-12-19, 10:47   

Mam dwa komplety opon. Zawsze przed wymianą jadę je wyważyć i sam w garażu robię przekładki.
Mogę takie przekładki dokonywać w sezonie wg potrzeb... np. ciepłe dni przez klika kolejnych dób w zimie,
szkoda jeździć na zimówkach w ciepłe dni. Wystarczy mi tzw " piesek " sprężarka i klucz dynamometryczny.
No i nie róbcie z siebie takich dziadków co nie potrafi zmienić opony na drodze ;-) to trwa max 10 minut
_________________
obieżyświat od lat ...
 
 
Tracker 

Dołączył: 14 Cze 2016
Posty: 64
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-04, 08:33   

Witam po przerwie wyjazdowej :)

Dziękuję za wszystkie wypowiedzi. Zastanawia mnie jednak kwestia taka, czy wzmocnienie opon letnich i guma wytrzymają jazdę na mrozie, czy nie nastąpi rozwarstwienie gumy, jakieś nieszczelności ?
No i jak się sprawdzi sama mieszanka gumy " letniej " na mrozie ?
 
 
tomek 

Dołączył: 25 Lis 2015
Posty: 27
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-06, 11:46   

Tracker napisał/a:
Witam po przerwie wyjazdowej :)

Dziękuję za wszystkie wypowiedzi. Zastanawia mnie jednak kwestia taka, czy wzmocnienie opon letnich i guma wytrzymają jazdę na mrozie, czy nie nastąpi rozwarstwienie gumy, jakieś nieszczelności ?
No i jak się sprawdzi sama mieszanka gumy " letniej " na mrozie ?


Przy silnych i intensywnych mrozach guma w letniej oponie może pękać co objawi się drżeniem koła kierowniczego przy niskich prędkościach - 15 - 20 km/h

pzdr
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
@@@@@@@ Wszelkie prawa do materiałów zawartych na stronie są zastrzeżone. Nie zezwala się na wykorzystywanie żadnego z elementów bez pisemnej zgody Administratora forum @@@@@@@

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,077 sekundy. Zapytań do SQL: 11
Reklama
tu jest miejsce na Twoją reklamę - kontakt: adminpk@prawdziwykarawaning.pl

Koniec